Homeopatia je liekom či placebom

Napísali o mne Podvihorlatské noviny

Homeopatia je metóda liečby  stará približne 200 rokov. Jej zakladateľom je Samuel Hahnemann. 

Ing. Adriana Karšková pripravila 9. 2.2008 v spolupráci s Ľubomír Dankaninom prednášku o homeopatii spojenú s popisom vyliečených prípadov pomocou tejto formy.

,,Homeopatia nie je alopatická medicína. Zvyšuje energiu organizmu a ten sa s každou chorobou vysporiada sám. Homeopat sa snaží dať dokopy problémy fyzické, psychické, emocionálne a nájsť pre jedného človeka jeden správny liek,, objasnila princípy Adriana Karšková.

Podľa Slovenskej komory homeopatov je desať dôvodov prečo okúsiť tento spôsob liečby:

  • je bezpečná pre všetky vekové kategórie a obdobia života,
  • vracia organizmus do rovnovážneho stavu, v ktorom bol pred chorobou,
  • berie do úvahy celý organizmus , preto je liečba hlboká, prirodzená a trvalá,
  • v porovnaní s konvenčnými liekmi je cenovo výhodnejšia,
  • pripravuje sa z látok z rastlinnej, minerálne živočíšnej ríše,
  • posilňuje imunitný systém,
  • homeopat sa zaujíma o telesné problémy, duševný stav, celkovú úroveň zdravia a životný štýl,
  • má individuálny prístup ku každému,
  • je praktická,
  • je druhou najpoužívanejšou metódou liečby na svete.

,,Klasická medicína pristupuje na problém primárne, čo je systém potláčania. No homeopatia funguje sekundárne – stimuluje liečivé sily, podporuje vlastné liečenie organizmu, dvíha úroveň imunitného systému,“ vysvetlil Ľubomír Dankanin.

Pomáha v akútnych aj chronických stavoch: pri tráviacich ťažkostiach, chorobách pohybového aparátu, gynekologických problémoch, psychických aj neurologických migrénach a iné.

Skutočný prípad

Ľubomír Dankanin popísal prípad, kedy pomocou homeopatie vyliečil svojho pacienta:

Pán 48 ročný, si už tri roky nevedel rady. Trpel nechutenstvom, nemohol jesť, nespal, bol skleslý, mal starosti o rodinu, obával sa infarktu, pretože jeho otec naň zomrel, nemohol pracovať. Začalo to keď zmenil zamestnanie. Nasadil som mu liek – tri dni po jednej dávke. O týždeň sa mi ozval, že sa už na druhý či tretí deň najedol a bol prekvapený, že nemá žiadne ťažkosti. No o ďalší týždeň prišlo krátkodobé zhoršenie, pretože homeopatia takto funguje, potom sa už neozval. Preto som mu o dva mesiace volal, aby som zistil ako sa mu darí. Povedal mi, že sa má veľmi dobre, nemá žiadne ťažkosti, nastúpil do práce a nič mu nie je.“

Homeopatický liek

je možné vyrobiť prakticky z čohokoľvek. Použitá látka postupne prechádza opakovaným viacnásobným riedením, po ktorom nasleduje jej potencovanie – pretrepávanie riedenej látky. Napríklad Alium cepa 5 CH znamená, že bol pripravený z materskej tinktúry cibule piatimi postupnými riedeniami vždy v pomere 1:99, CH znamená centezimálnu potenciu. Takto získaným roztokom sa následne napúšťajú drobné biele globulky vyrobené z mliečneho cukru. Avšak liek s nižším číslom je síce koncentrovanejší, v skutočnosti však menej účinný práve kôli nižšej potencii, preto je potrebné jeho častejšie užívanie.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.